Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

(c)Loxone_Passive-House_Perpetuum_03

5 dôvodov pre inteligentnú reguláciu vykurovania

V prechodnom období sa stretávame s rýchlymi zmenami počasia. V priebehu dňa sa pocitovo strieda leto s jeseňou a zimou. Vonkajšie teploty výrazne kolíšu a udržať v miestnostiach príjemnú teplotu je niekedy neriešiteľná úloha. S automatickou reguláciou teploty je to oveľa jednoduchšie – tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali uvažovať o inteligentnej regulácii vykurovania.

1. Individuálna teplota v každej miestnosti

Každá miestnosť má iný účel a je využívaná v inom čase. Nedáva zmysel vykurovať všetky miestnosti na rovnakú teplotu. Odporučená teplota v spálni je 18 °C, pre kúpeľňu je to 23 °C a v izbách 21 °C. Závisí aj na type vykurovania. Pri radiátoroch treba kúriť na vyššiu teplotu ako pri podlahovom kúrení. S Loxone si nastavíte v aplikácii iba teploty v jednotlivých miestnostiach v priebehu dňa a automatizácia všetko vyrieši za Vás.

2. Vzdialené ovládanie

Obdobie zimných aktivít sa blíži. Nie je nič príjemnejšie ako sa po celom dni vrátiť do vykúreného domova. Ešte na svahu si môžete skontrolovať pomocou aplikácie teploty v miestnostiach a zvýšiť teplotu vo vybraných izbách. Máte doma saunu? Aj tú si môžete z Loxone vzdialene predhriať.

3. Spolupráca technológií

Inteligentný systém vykurovania umožňuje bezproblémové riadenie niekoľkých tepelných zdrojov. Kombinácia podlahového kúrenia, tradičných radiátorov a naríklad rekuperácie nie je pre Loxone problém. Máte tak jednotný ekosystém, ktorý bude dokonale spolupracovať.

4. Integrácia tieniacej techniky

Inteligentné riadenie tieniacej techniky ide ruka v ruke s riadením vykurovania. Počas slnečného zimného dňa využijete silu slnečných lúčov a výrazne tak ušetriť za kúrenie. Počas chladných dní tienenie vytvorí ďalšiu izolačnú vrstvu a zníži úniky tepla.

5. Zníženie nákladov

Prečo míňať na kúrenie zbytočne viac peňazí? Vyššie uvedené prínosy inteligentného riadenia kúrenia dokážu výrazne znížiť Váš účet za energie. Skutočne inteligentný dom Loxone sa neustále učí z predchádzajúcich skúseností a pracuje tak s technológiami stále efektívnejšie.

Vždy správna teplota.

Skutočne inteligentný dom pomáha udržiavať správnu teplotu vo všetkých miestnostiach. Nezáleži na tom, ši sa jedná o rodinný dom, kanceláriu alebo komerčné priestory.

Máte záujem o inteligentnú reguláciu teploty?

Kontaktujte nás.

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email