Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

zníženie teploty Loxone

Ako na zníženie teploty počas letných horúčav

Letné teplé dni a noci trápia územie Slovenska aj tento rok. Extrémne horúčavy sa čoraz častejšie stávajú súčasťou našich životov. Mnoho ľudí preto začalo riešiť spôsoby, ako znížiť tieto vysoké a ťažko zvládateľné teploty vo svojich domácnostiach či kanceláriách. A ako na zníženie teploty u vás doma? Prečítajte si niekoľko tipov ako pomocou Loxone dokážete ľahko a efektívne udržať príjemnú klímu aj vo vašej domácnosti.

Automatické tienenie pomocou vonkajších žalúzií
  1. Automatické tienenie žalúzií – či už máte existujúci alebo by ste chceli používať nový tieniaci systém, Loxone ho dokáže riadiť automaticky tak, aby zabezpečil optimálne prúdenie slnečného žiarenia. Žalúzie sa dokážu naklápať a vytvárať tieň vtedy, keď slniečko svieti priamo do miestnosti, a to bez nutnosti vášho zásahu. Izby sa tak zbytočne žiarením slnka neprehrievajú a udržujú si príjemnú teplotu. O tom, že to vôbec nemusí byť drahé napísalo prehľadne samotné Loxone.
  2. Podobne ako riadenie žalúzií, automatizácia môže byť prevedená aj na markíze na vašom balkóne či terase. Podľa počasia sa markíza stiahne či naopak vytiahne. Už sa nemusíte báť, že ste ju nechali rozostretú a vy z práce vidíte, ako sa blíži búrka, ktorá vám ju môže zničiť. Pomocou Loxone sa markíza automaticky stiahne a znovu sa roztiahne v momente, keď vyjde slnko.
  3. Klimatizácia sa čoraz viac stáva nevyhnutnosťou a ľudia horúčkovito nakupujú tieto zariadenia. Klimatizácia nastavená pomocou Loxone spolupracuje v kombinácii so spomínaným automatickým riadením žalúzií, roliet a markíz, ktoré už sami o sebe dokážu výrazne znížiť vnútornú teplotu. Loxone však navyše zohľadňuje aj vonkajšiu teplotu, a šetrí tak nielen vaše náklady, ale aj životné prostredie. Navyše si dokážete určiť, kedy chcete mať akú teplotu a v akej konkrétnej miestnosti, či navyše, kedy má klíma prejsť do úsporného režimu, čím opäť šetríte energiu.
  4. Aj vám sa stáva, že kvôli správnemu fungovaniu klímy musíte pred odchodom z domu obehnúť celý dom a skontrolovať, či sú všetky okná zatvorené. Loxone vám zjednoduší aj túto činnosť. Poskytuje totiž funkciu detekcie otvorenia okien, takže na vašom smart zariadení presne vidíte, ktoré okno a v akej miestnosti je aktuálne otvorené. Už žiaden ranný stres a míňanie zdrojov.

Toto a mnoho ďalšieho dokáže Loxone. Máte otázky alebo by ste radi vyskúšali jednu zo spomínaných funkcionalít na zníženie teploty vo vašom dome alebo byte? Sme SID-Technology a radi vám odpovieme na vaše otázky a Loxone nainštalujeme.

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email