Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

inteligentná domácnosť loxone

Inteligentná domácnosť pre rodinný dom v Trnave

Zákazníkovi v meste Trnava sme nainštalovali širokospektrálne inteligentné ovládanie rodinného domu pomocou Loxone. Klient si zvolil dizajnové ovládacie tlačidlá Touch Pure, ktoré svojou čiernou farbou kontrastujú s bielym interiérom. Samozrejmosťou bola zónová regulácia kúrenia. Obyvatelia domu si tak teraz môžu individuálne nastaviť požadované teploty v každej miestnosti pomocou aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete.

Systém Loxone ovláda automaticky aj tieniacu techniku. Žalúzie sa automaticky otvoria pri východe slnka a tiež sa po západe slnka zatvoria, aby ochránili súkromie. Meteostanica Loxone dáva informácie o aktuálnom počasí, ktoré systém využíva pre ochranu tieniacej techniky, ale aj pre vyhrievanie vchodu pred dverami. Obyvateľov tak neprekvapí sneh alebo poľadovica pred vchodovými dverami.

Loxone bdie aj nad bezpečnosťou domu. V prípade úniku vody vyvolá alarm a uzatvorí hlavný prívod vody. V prípade požiaru vyvolá alarm a upozorní obyvateľov domu hlásením v audiosystéme, blikaním svetiel a hlásením na telefón a tablet.

Audiosystém Loxone umožňuje prehrávať individuálne hudbu v každej miestnosti. Okrem toho vie prehrávať systémové zvuky (zvonček, zvuk alarmu) a hlasové oznamy.

NFC Code Touch umožňuje otvoriť bránku buď pomocou NFC prívesku alebo zadaním kódu (viď obrázky). Pre návštevy je tu zvonček na Loxone intercome. S osobou pri intercome môže užívateľ komunikovať nielen z domu cez tablet, ale keď práve nie je doma odkiaľkoľvek pomocou aplikácie Loxone. Otváranie vchodových dverí zabezpečuje systém E-key integrovaný do Loxone. Čítačka odtlačku prsta umožňuje otvoriť dvere iba autorizovaným osobám priložením prsta (viď video).

Inteligentný dom Loxone vykonáva činnosti automaticky a tým šetrí majiteľom čas. Ovládacie tlačidlo Loxone Touch Pure umožňuje v každej miestnosti individuálne riadiť osvetlenie, tieniacu techniku a audio. Tento systém ovládania pomocou tlačidlového štandardu Loxone je jednoduchý a jednotný pre všetky miestnosti. Ak je treba podrobnejší zásah do systému, je k dispozícii mobilná aplikácia.

Video – otváranie dverí pomocou odtlačku prsta

Tím sid-technology.sk

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email