Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Automatické zavlažovanie

Inteligentná záhrada a automatické zavlažovanie s Loxone

Od jari cez leto sa mnoho ľudí stará o svoju záhradu a trávnik ako by to bola ich obývačka. Podobne ako interiér aj okolie domu si vyžaduje svoju pozornosť. A práve voda je jednou z tých najdôležitejších súčastí pri údržbe zelene na vašom pozemku. Na trhu existuje systém od Loxone ponúkajúci komplexné riešenie, ktoré sa stará nielen o riadenie osvetlenia, tienenia či ventilácie u vás doma, ale aj o priestor okolo vášho domu – o vašu záhradu. Smart riešenie od Loxone totiž dokáže automaticky riadiť zavlažovanie a navyše aj šetriť vodu.

Náš systém od Loxone má viacero výhod. Dokáže napríklad detekovať vlhkosť pôdy, a tak vie, kedy má zavlažovanie spustiť. Smart je aj vďaka schopnosti využívania dát z predpovede počasia. V prípade, že sa blíži dážď, zostane zavlažovací ventil uzavretý a voda sa ušetrí. Ďalšími funkciami je aj automatické sledovanie výšky hladiny vody v retenčnej nádrži a možnosť rozhodnúť sa o spôsobe jej využitia.  

Loxone vie celý systém polievania automaticky prepnúť na zimný spánok. Pri príchode zimy odstaví polievanie a systém sa prefúkne stlačeným vzduchom. Zimné mrazy zavlažovaciemu systému určite neublížia.

Celé riadenie frekvencie a spôsobu závlahy má viacero možností. Môže byť plne automatické a zapne sa napríklad každý deň pred východom slnka. Inou možnosťou je manuálne zapínanie na základe vašich špecifických potrieb. Aj kým budete na dovolenke, máte možnosť nechať Loxone, aby sa o vašu záhradu postaralo za vás alebo môžete zavlažovanie záhrady riadiť z pohodlia pláže z vášho smartfónu

Neplytvajte už nikdy vodou, buďte ohľaduplní voči prírode a nechajte riadenie závlahy na riešení od Loxone. Kontaktujte nás a radi vám osobne vysvetlíme fungovanie automatického a smart zavlažovania.

Automatické vysúvanie zavlažovacích hlavíc. Zdroj Loxone

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email