Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Jednoduchosť ovládania

Princíp
automatizácie

Skutočne inteligentný dom Loxone sa stará o potreby obyvateľov domu a vykonáva úkony podľa situácie alebo plánu, pričom prihliada aj na také veci ako je ročné obdobie, sviatky, prítomnosť v dome a počasie. Autopilot Vašej domácnosti sa postará až o 50 000 úkonov ročne (pri štvorčlennej rodine v strednej Európe), ktoré by niekto musel vykonať manuálne.

Aj keď väčšinu práce vie vykonať inteligentný dom sám, stále máte možnosť vziať ovládanie do vlastných rúk. Základným princípom pritom je jednoduchosť. Na jednoduché ovládanie používame tlačidlá. Zložitejšie ovládanie a nastavovanie máme k dispozícii z aplikácie.

 

Princíp jednoduchého ovládania

Tlačidlový
štandard Loxone

Loxone tlačidlový štandard predstavuje revolučný koncept v ovládaní domácnosti. Pomocou jedného tlačidla s 5 dotykovými bodmi vieme ovládať v každej miestnosti osvetlenie, tienenie a audio. Toto ovládanie je intuitívne a zvládne ho každý, aj starší ľudia alebo návštevy.

Pomocou stredovej plochy tlačidla ovládame osvetlenie miestnosti. Jeden dotyk znamená prepnutie svetelnej scény. Dvojitý dotyk zhasne všetky svetlá.

Pomocou horného a dolného rohu ovládame vytiahnutie a spustenie všetkých žalúzií v miestnosti.

Audio zapneme dotykom v pravom hornom rohu tlačidla.
– pridávanie a uberanie urobíme dotykom v pravej hornej alebo dolnej časti tlačidla
– prepínanie zdrojov hudby, prípadne inej stanice urobíme dvojitým dotykom v pravom hornom rohu tlačidla
– hudbu vypneme dvojitým dotykom v pravom dolnom rohu tlačidla

V tlačidle sa ukrývajú snímač teploty a snímač vlhkosti v miestnosti. Údaje z nich inteligentný dom použije pri riadení teploty a ventilácie.

A to nie je všetko

Touch Pure

Pre najnáročných majiteľov inteligentných domov vyvinul Loxone dotykové tlačidlo v luxusnom prevedení Toch Pure. Bezrámová konštrukcia s citlivou hladkou plochou z ušľachtilého satinovaného skla. Obsahuje štandardné päťtlačidlo a naviac má integrované podsvietenie.

Satinovaný sklenený povrch

Tlačidlo je vyrobené z najodolnejšieho skla. Jeho povrch je upravený tak, aby na ňom neostávali odtlačky prstov a iné nečistoty a pritom ostal jemný. Stačí iba dotyk na ovládanie inteligentnej domácnosti

Touch surface

Najkrajšie tlačidlo je to, čo nie je vidno. Loxone vyvinul Touch Surface ktorý premení na päťtlačidlo rôzne povrchy vo Vašej domácnosti. Napríklad pracovnú dosku kuchynskej linky, dosku konferenčného stolíka, kachličku v sprchovom kúte alebo dlaždicu pri bazéne.

Rôzne povrchy


Takmer každá plocha môže slúžiť ako ovládací prvok. Betónová stena, keramická dlažba pri bazéne, obkladačky v kúpeľni.
Touch Surface funguje na dreve, kameni, skle, či keramike. A to pri hrúbke materiálu od 1 do 30 mm.

Rôzne povrchy


Takmer každá plocha môže slúžiť ako ovládací prvok. Betónová stena, keramická dlažba pri bazéne, obkladačky v kúpeľni.
Touch Surface funguje na dreve, kameni, skle, či keramike. A to pri hrúbke materiálu od 1 do 30 mm.

Ovládanie
cez aplikáciu

Aplikácia je výborným doplnkom automatizácie a ovládania pomocou tlačidiel. Potrebujete zmeniť vykurovaciu teplotu v miestnosti alebo nastaviť jednu konkrétnu žalúziu? Pomocou aplikácie urobíte tieto úkony jednoducho a intuitívne.