Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Inteligentná domácnosť

Smart riešenie na riadenie víkendovej chalupy

Systém Loxone pre túto chalupu nie je neznámy. V súčasnosti systém Loxone umožňuje diaľkové zapínanie a vypínanie kúrenia pre prvé poschodie. Samozrejmosťou je automatické kúrenie na úspornú teplotu pri neprítomnosti. Majiteľ má cez mobilnú aplikáciu prehľad o obsadenosti chaty, má možnosť vopred si zakúriť a má k dispozícii štatistiky o teplote v chate a vonku. Toto všetko dokáže riadiť a kontrolovať na diaľku a tak prísť napríklad do vopred vyhriatej chaty.

Momentálne sa chalupa rozširuje o obytné podkrovie s kúpeľňou a dve obytné izby. Pri čom, samozrejme, nemôže chýbať ani Loxone.

Loxone bude riadiť kúrenie v izbách. V kúpeľni bude okrem rebríkového radiátora riadená aj teplota podlahy. Osvetlenie bude tiež ovládané pomocou Loxone. Na schodisku a chodbe bude osvetlenie riadené úplne automaticky podľa pohybu a jeho intenzita bude prispôsobená dennému režimu a úrovni denného svetla. O osvetlenie izieb sa tiež postará Loxone. Okrem jednoduchého prepínania svetelných nálad v miestnosti umožní nočný režim osvetlenia. Počas nočnej cesty do kúpeľne osvetlí príjemne tlmeným svetlom potrebné miestnosti.

Rozšírenie Loxone na ovládanie podkrovia si vyžaduje viac komponentov, ako bolo použité doteraz. Preto bol vedľa klasického rozvádzača umiestnený rozvádzač pre Loxone, kde je okrem prvkov pre inteligentnú elektroinštaláciu (MiniServer) aj miesto pre router. Dvierka rozvádzača sú priechodné pre Wi-Fi signál. Jednoduché a efektné riešenie pre rozšírenie klasickej elektroinštalácie na inteligentnú.

Po ukončení realizácie vám radi ukážeme ďalšie fotografie!

Aj vy chcete riadiť vašu chalupu na diaľku? Napíšte nám alebo nám neváhajte zavolať.

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email