Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

Máte otázku alebo máte záujem o konzultáciu?
Napíšte nám a my sa Vám v najbližšom čase ozveme.

tienenie v domácnosti

Všetko o automatickom tienení v domácnosti

Či je leto alebo zima, mnoho ľudí vo svojej domácnosti rieši, ako čo najlepšie optimalizovať prísun svetla a tepla. V lete sa snažíme o aktívne znižovanie vnútornej teploty. Naopak, v zime je snaha využiť slnko ako jeden z najlepších zdrojov tepla pre náš dom. V tomto článku sa pokúsime zhrnúť všetky dôležité informácie o tienení v domácnosti pomocou Loxone.

V prvom rade si vyberáme medzi žalúziami alebo roletami. A tie môžeme navyše rozdeliť na vonkajšie alebo vnútorné. Žalúzie, či už exteriérové alebo interiérové dokážete rôznymi spôsobmi zaťahovať, vyťahovať a naklápať. Žalúzie v závislosti od polohy slnka umožňujú riadenie denného svetla. Rolety sú odolnejšie voči vetru v prípade ich využitia v exteriéri, umožnia dosiahnuť úplnú tmu a fungujú lepšie ako tepelný izolant. Viac si určite prečítajte v tomto alebo tomto článku.

Photo by Loxone

Automatické tienenie v domácnosti prináša niekoľko výhod. Predovšetkým samostatne riadi prísun svetla a tepla v interiéri na základe ročného obdobia, časti dňa či podľa požiadaviek na vnútornú teplotu. V prípade nepriaznivého počasia sa vedia rolety či žalúzie samé chrániť stiahnutím sa. Dokážu aj simulovať a vašu prítomnosť v prípade podozrenia na lúpež. Tienenie Loxone môžete využiť aj ako osobný budík a ráno vás tak príjemne zobudia slnečné lúče. Všetko navyše dokážete ovládať cez aplikáciu, či už ste doma, v práci alebo na dovolenke.

Photo by Loxone

A koľko to celé stojí? Cena sa odvíja samozrejme aj od počtu tieniacich jednotiek. Detailný prehľad si môžete pozrieť v článku od Loxone. Ak zvažujete okrem tieniacej techniky aj iné možnosti regulácie teploty, prečítajte si, či a za akých podmienok sa vám vyplatí klimatizácia. Prehľadný článok nájdete tu.

Ak vás zaujalo automatické tienenie, neváhajte nás kontaktovať. Prečítajte si aj, čo všetko okrem tienenia Loxone dokáže. V prípade otázok nám napíšte a my vám radi odpovieme.

Zdieľajte tento článok

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email